Aktuality 2017

Rybářský potěr na sádkách a v ZOO

Rybářský potěr na sádkách a v ZOO

2. 12. 2017 Rubrika Aktuality 2017

V rámci odborné výuky se 2.12 vypravily děti z rybářských kroužků do Plzeňských sádek a do Plzeňské Zoologické zahrady, kde hlavním cílem byla expozice Česká řeka.Odjíždělo se v 8 hodin ráno a ani první mrazivý den letošní zimy nás neodradil od výletu. Cesta do Plzně utekla a najednou jsme vyjížděli do areálu plzeňské vodárny. Zde nás čekala prohlídka místního rybochovného zařízení i s výkladem a ukázkou rybí obsádky. Po vystoupení z autobusu se nás ujal pan Mikač, který se zde o sádky stará a prohlídka mohla začít. Na úvod nám pověděl, jaké druhy ryb a jakých velikostí zde chovají a ve kterých bazénech je uvidíme. Více zde....

Listopadové zavírání

Listopadové zavírání

26. 11. 2017 Rubrika Aktuality 2017

Dnes se děti zúčastnily rybářských závodů pořádaných ČRS Mo Rokycany pod názvem Listopadové zavírání aneb i rybám už je zima. Přestože se chytalo na chovném rybníčku, kde je vysazeno 2500 kusů kapra, chytla se během závodů pouze jedna jediná ryba. Děti zkoušely ryby přelstít vším možným a i nemožným. Prostě a jasně ryby tentokrát vyhrály na plné čáře. Přesto věcnou cenu si odnesl každý a mastnou pusu od výborných buřtů také. Více zde....................

Konec výlovů v MO Rokycany

Konec výlovů v MO Rokycany

19. 11. 2017 Rubrika Aktuality 2017

Letošní výlovy a nasazování do revírů se pomalu blíží ke svému konci a nastává čas hodnocení letošního hospodářského roku.

 Jedním z posledních rybníků, který rybáři z hospodářského odboru MO Rokycany za přispění členů MO v rámci brigádnické povinnosti a členů rybářské stráže lovili, byl rybník Kofroň. Obsádka byla složena z kapra a lína. Kapr byl spolu s línem dosazen do Boreckého rybníka.

Na výlovu Borečku

Na výlovu Borečku

16. 11. 2017 Rubrika Aktuality 2017

Rybářský kroužek Rokycany se zúčastnil výlovu chovného rybníka Boreček. Děti si dali poznávačku živých ryb, poznali práci rybářů, opekli buřty na ohýnku, slušně vymrzli a prostě si to užili.

Dodatek k rybářskému řádu platný pro rok 2018

Dodatek k rybářskému řádu platný pro rok 2018

28. 10. 2017 Rubrika Aktuality 2017

Západočeský územní svaz vydal dodatek k rybářskému řádu a soupisu revírů pro držitele územních povolenek na vodách mimopstruhových a pstruhových platný pro rok 2018. Tento dodatek bude vydán spolu s povolenkou k lovu při jejím výdeji.

Změna v přihlašování přes Google, Facebook a Microsoft

Změna v přihlašování přes Google, Facebook a Microsoft

26. 10. 2017 Rubrika Aktuality 2017

V rámci sjednocení přihlášení do služby Plus4U a do UAF aplikací podle standardu uuApp (více v jsme pro vás připravili změny v přihlašování do služby Plus4U. Nově se bude možné jednotně přihlašovat do služby Plus4U a do UAF aplikací prostřednictvím stejné autentikační služby. Změna bude zavedena 1. listopadu 2017.

Časy se mění

Časy se mění

22. 10. 2017 Rubrika Aktuality 2017

Je to tu opět – v neděli 29. října skončí letní čas. Kdo loví, tak jako já, candáty, má jistě v živé paměti, jak moc ovlivňovala změna času denní dobu lovu.

Prvních 14 dní ranních vycházek bylo ztraceno, slunce vyšlo dříve, než jsme mohli poprvé nahodit. V předchozím roce se při aktualizací vyhlášky č. 197/2004 podařilo ČRS upravit denní dobu lovu – odpadl složitý přepočet zimního a letního času a s tím spojené nejasnosti. Rybáři tím navíc získali hodinu rybolovu k dobru.

Dobrodružství na míru aneb začínáme svoji činnost

Dobrodružství na míru aneb začínáme svoji činnost

6. 10. 2017 Rubrika Aktuality 2017

8.září 2017 oficiálně zahájil svoji činnost rybářský kroužek Hrádek. Zahájení proběhlo na akci, která se jmenuje "Dobrodružství na míru" a účelem této akce je, aby si každý  vybral kroužek nebo oddíl podle toho jaký má zájem a jak je zaměřen. I rybáři na této akci lákali nové členy z řad dětí.

Velká novinka – rybářský lístek na dobu neurčitou

Velká novinka – rybářský lístek na dobu neurčitou

6. 10. 2017 Rubrika Aktuality 2017

Rybáře jistě potěší, že si nově mohou pořídit rybářský lístek na dobu neurčitou. Už nebudou muset hlídat platnost tohoto nezbytného rybářského dokladu a chodit jednou za čas na úřad pro nový.  

Prvním listopadem 2017 totiž nabyde účinnost novela vyhlášky č. 197/2004 Sb., kterou se provádí zákon o rybářství a nově zavedl  rybářský lístek na dobu neurčitou pro osoby starší 15 letPoplatek za jeho vydání činí 1 000 Kč.

Děkujeme za podporu činnosti MO a hlavně za podporu dětských rybářských kroužků

Město Rokycany

 

Město Hrádek

Město Hrádek

 

Obec Dobřív

 

Město Mirošov

 

 

Vodohospodářská společnost Rokycany, s.r.o.