Přihlášení do RIS

Listopadové zavírání aneb

rybám už je taky zima

Dne 25. listopadu uspořádala místní organizace Rokycany pro děti z rybářských kroužků závod v lovu ryb udicí „Listopadové zavírání aneb rybám už je taky zima“. S ohledem na počasí, jsme byli překvapeni účastí. Na rybochovné zařízení Řádky dorazilo celkem sedmnáct dětských účastníků spolu se svými rodiči. Po vylosování startovních sektorů se přesunuli na svá místa a v devět hodin se začal s lovem.  I přes dobré zarybnění chovného rybníku násadovým kaprem v počtu dvaapůltisíce kusů spolu s bílou rybou, se ulovil jen jeden kapr. Děti poznali, že lov v těchto už zimních měsících je celkem odlišný než lov v létě. Ryba bere velice opatrně a záběry nejsou tolik znát. Ač se snažili rybu přelstít všemi možnými způsoby, tak ryby vyhráli. Ale přece jednomu rybáři se to povedlo a chytl krásného kapra. Po skončení lovu se mladí přesunuli k ohni, kde na ně čekalo občerstvení v podobě opečených buřtu a už s napětím čekali na vyhlášení a předáním cen.  A protože děti vyhráli už jen tím, že se zúčastnili, tak se dostalo na všechny a lovec největší ryby dostal ještě přídavek. Pak se ještě společně na památku vyfotili a pomalu se chystali k odjezdu. S posledním odjíždějícím autem se spustil vytrvalý déšť. Takže i to počasí se nám povedlo.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem organizátorům, kteří se podíleli na hladkém průběhu této akce která, troufám si říct, se stane v příštích letech tradicí.

Zároveň patří dík Českému olympijskému výboru, z jehož daru byla akce financována.

Pro dětské kroužky jsme ještě na 2. prosince připravili prohlídku Plzeňských sádek a návštěvu Plzeňské ZOO„ expozici Česká řeka“. A 14. prosince se sejdou všechny rybářské kroužky v sídle MO na vánoční besídce, kde na ně čeká nejedno překvapení.

Děkujeme za podporu činnosti MO a hlavně za podporu dětských rybářských kroužků

Město Rokycany

 

Město Hrádek

Město Hrádek

 

Obec Dobřív

 

Město Mirošov

 

 

Vodohospodářská společnost Rokycany, s.r.o.