Přihlášení do RIS

Rokycanští na Zlaté udici 2023

Rybářská soutěž Zlatá udice je soutěž pro děti a juniory, kdy musí předvést všestranné dovednosti.  Musí umět dobře chytat ryby, musí mít rybářské a biologické znalosti a musí ukázat, jak moc se „kamarádí“ s prutem při nahazování.

V místním kole se proti sobě postavily děti ze dvou ze tří kroužků v rokycanské organizaci a z vítězů se složil tým do kola okresního. Okresního kola se zúčastnily týmy ze dvou organizací v našem okrese, a to Rokycany versus Holoubkov. Z tohoto souboje vzešel tým složený z pěti rokycanských a jednoho holoubkovského závodníka.

V tomto složení se rokycanský okresní tým zúčastnil územního kola Zlaté udice v Nepomuku a v Klášteře u Nepomuka. Dále pak dostal šanci i náhradník našeho týmu, který jel doplnit oslabený tým Klatovského okresu.

Letošní program byl oproti zvyklostem celý jinak, museli jsme tedy vyrážet brzy dopoledne a hned po příjezdu na místo se pustit do přípravy na lov ryb. Míchalo se krmení, připravovaly se pruty a plánovala se taktika. Po vylosování sektorů a čísel každého závodníka jsme děti usadily a místa, pomohly jim s přípravou a netrpělivě jsme čekali na zahájení závodu. Ryby začaly v některých sektorech spolupracovat okamžitě, někde jim to trvalo déle, ale nakonec se toho nachytalo docela slušné množství. Po zvážení úlovků jsme se pohybovali uprostřed tabulky, s čímž jsme byli spokojeni.

V podvečer jsme se přesunuli do kempu, ubytovali jsme se, proběhlo slavnostní zahájení a po večeři se děti pilně učily a trénovaly na sobotu. To totiž dopoledne proběhla soutěž v rybolovné technice na školním fotbalovém hřišti, kterou jsme zvládli nad očekávání dobře. Na umístění to sice vidět nebylo, ale trenéři byli spokojení. Po obědě jsme se vrátili do kempu a pustili se do vědomostní části soutěže. Děti byly skvěle připravené a z toho vyplynulo druhé místo v této disciplíně. A jelikož vědomosti při rovnosti bodů rozhodují vždy a ve všem, přenocovali jsme na průběžném druhém místě do nedělního druhého kola v lovu ryb.

Ráno se vše zabalilo a přejelo se do Kláštera na rozhodující část závodu. Los nám přál, ale rybám se tentokrát moc nechtělo. Občas se někomu nějaká povedla chytit, ale čekalo se strašně dlouho. Bylo tedy jasné, že bude rozhodovat každá ryba venku z vody. Nám se toto kolo opravdu nepovedlo, a tak jsme se v celkovém a konečném pořadí propadli na čtvrté místo. Bylo to lehké zklamání po tak dobře rozjetém začátku, ale netrvalo dlouho.

S netrpělivostí jsme čekali na sečtení výsledků jednotlivců a dočkali jsme se. Naše žákyně Kristýnka Kasíková vyhrála svou kategorii, dorostenec Vašek Redlich skončil na čtvrtém místě a žáci byli na čtvrtém (Ondra Bechyně), devátém (Míša Bursík), desátém (Matěj Ryba za KT), dvacátém prvním (Vašík Šmatlák) a dvacátém sedmém (Patrik Pražák) místě. Toto znamenalo, že Kristýna s Ondrou se kvalifikovali do týmu, který bude reprezentovat Západočeský územní svaz na Národním kole Zlaté udice v Mladé Boleslavi od 16. do 18.6.2023.

Za mého dlouhého působení u dětského kroužku v Hrádku a společně v MO Rokycany jsme se ještě tak daleko a vysoko nedostali. Kristýnka si přivezla dvě zlaté a dvě stříbrné medaile i s velkým pohárem, Vašek jednu stříbrnou a jednu bronzovou a Matěj jednu stříbrnou medaili.

Teď nás čekají tři týdny náročné přípravy a zároveň se moc těšíme, že získáme další zkušenosti a kdo ví, třeba potrápíme i ty zkušenější.

Držte nám palce.

                                                                                                                              Jirka Vaníček

Zdroj dynamické sekce: Rokycanští na Zlaté udici 2023 (Fotogalerie)

Děkujeme za podporu činnosti MO a hlavně za podporu dětských rybářských kroužků

Město Rokycany

 

Město Hrádek

Město Hrádek

 

Obec Dobřív

 

Město Mirošov

 

 

Vodohospodářská společnost Rokycany, s.r.o.