Ohrožení unikátní technické památky i ryb v rybníku Huťský

Apelujeme na všechny rybáře i ostatní veřejnost pohybující se v prostoru jezu na Padrťském potoce a stavítka na náhonu pro rybník Huťský v katastrálním území Dobřív:

  • Neoprávněnou manipulací se stavítkem na náhonu ohrožujete nejen unikátní technickou památku Vodní hamr Dobřív zařazenou mezi národní kulturní památky, ale i rybí obsádku v tomto rybníku.

  • Navíc poškozením zabezpečení stavítka proti neoprávněné manipulaci se dopouštíte minimálně přestupku poškozování cizí věci.

Děkujeme za pochopení.

ČRS, z. s., MO RokycanyDubnové Rybářství

Blíží se první velké zahájení této sezony, a tak se také dubnové Rybářství zabývá muškařskými pruty, šňůrami a tečkovanými lososovitými rybami. Na stránkách našeho časopisu se za nimi vydáte dokonce i do zahraničí. Čtenáři se také dozví, jak vypadá návrat (nejen) rybího života do v roce 2020 vytrávené Bečvy. Kapry budeme tentokrát lovit na malé řece, na feeder si navlékneme nástrahu pod háček a v hodině biologie si povíme o tom, jaké faktory ovlivňují zbarvení ryb. Vědci z Biologického centra AV ČR nám poví, jak probíhala částečná biomanipulace na jezeře Jordán a Milan Tychler poradí, jak nahodit plovoucí nástrahu do větší vzdálenosti.

Předplatné zařídíte na https://irybarstvi.cz/predplatne/

https://irybarstvi.cz/

Děkujeme za podporu činnosti MO a hlavně za podporu dětských rybářských kroužků

Město Rokycany

 

Město Hrádek

Město Hrádek

 

Obec Dobřív

 

Město Mirošov

 

 

Vodohospodářská společnost Rokycany, s.r.o.